داخلی - تیروئید و دیابت

داخلی - تیروئید و دیابت

برای تشخیص و درمان بیماری های داخلی باید به متخصص داخلی مراجعه نمود اما همان گونه که می دانید معاینه هر سیستم درونی بدن نیاز به تخصص خاص خود را دارد لذا اکنون این سوال مطرح می شود که تخصص داخلی دقیقا چه مواردی را شامل می شود. به طور کلی پزشک داخلی به کسی گفته می شود که وظیفه تشخیص و درمان پزشکی به غیر از جراحی را در بزرگسالان برعهده دارد. چه در مواردی که شما به بیماری های عمومی مبتلا شده اید و چه زمانی که بیماری شما پیچیده است، باید معاینات اولیه را تحت نظر یک دکتر داخلی انجام دهید. بنابراین این گونه می توان بیان نمود که یک متخصص داخلی، پزشکی است که مراقبت های اولیه بیمار را بر عهده داشته و از طرفی به عنوان مشاوری برای متخصصین دیگر عمل می کند. به این معنا که اگر متخصص داخلي در حین معاینات خود متوجه نوع خاصی از بیماری گردد که درمان آن نیاز به سایر تخصص ها دارد، اطلاعات و آزمایش های اولیه را در اختیار پزشک مربوط قرار داده و او را در امر درمان راهنمایی می کند.

پزششکان متخصص داخل مهرآیین عمدتا در زمینه بیماریهای دیابت و تیروئید فعالیت دارند و کلیه درمانها و تشخیص های این دو حوزه ره با مهارت بالا انجام میدهند .


دکتر داخلی می تواند طیف وسیعی از بیماری ها را تشخیص داده و درمان نماید که برای مثال می توان به موارد زیر اشاره نمود:
ابتلا به فشار خون
ابتلا به چربی و قند خون
بروز بیماری های عفونی در بدن
عارضه کم خونی
ناهنجاری ها و بیماری های تنفسی شامل تنگی نفس و برونشیت مزمن
مشکلات گوارشی شامل درد شکم، سوء هاضمه و….
معاینه بیماری در نوجوانان و بزرگسالان
برنامه ریزی رژیم غذایی به منظور درمان چاقی و لاغری

البته همان گونه که قبلا بیان کردیم، متخصص داخلی باید تا جایی که می تواند درمان را پیش ببرد اما هر زمان که وجود یک متخصص را لازم دانست باید بیمار را به وی معرفی نموده و خود راهنمای درمان باشد